rower dla początkujących

Rower dla początkujących – jak zacząć

Jazda na rowerze, to świetna rozrywka na świeżym powietrzu, ale ma też wiele innych zalet. Pomoże Ci w utrzymaniu formy i sprawności, a jeśli zamienisz samochód na rower, zapewni też spore oszczędności finansowe. W tym tekście krótko odpowiadamy, jak wybrać rower dla początkujących.

Jeśli dawno nie jeździłeś na rowerze (może ostatni raz w dzieciństwie), to koniecznie spróbuj. W poradniku „Rower dla początkujących” przygotowaliśmy listę rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, przygotowując się do jazdy.

Przypomnij sobie rower

Nie jeździłeś od dłuższego czasu? Poświęć trochę czasu, żeby przed wyruszeniem w drogę, ponownie zapoznać się z rowerem. Zacznij od krótszej przejażdżki po parku, czy innej spokojnej drodze. Nie szalej.

Kupowanie roweru

Jaki rower będzie dla Ciebie najlepszy? Przeczytaj nasz szczegółowy poradnik na temat wyboru roweru.

W wielkim skrócie – rodzaj wybranego roweru zależy od tego, jak i gdzie planujesz jeździć. Wybierz rower, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a jeśli masz wątpliwości – doradź się specjalistów. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane typy rowerów, choć jest ich więcej:

  • Rowery górskie – zaprojektowane z myślą o jeździe terenowej i po trudniejszych szlakach. Często mają amortyzator z przodu (hardtail) albo pełne zawieszenie z przodu i z tyłu.
  • Rowery szosowe – zaprojektowane do szybkiej, wydajnej jazdy po asfalcie. Odpowiednie do długich dystansów i podczas wyścigów, z kierownicą zawijającą się w dół.
  • Rowery miejskie – stworzone do przemieszczania się po mieście i na krótszych dystansach. Idealny na dojazdy do pracy, szczególnie w mieście. Zapewniają wygodną pozycję podczas jazdy, mają tylko kilka biegów lub nie mają ich wcale.

Gdy już wybierzesz odpowiedni dla siebie rodzaj roweru, kolejną rzeczą jest wybór rozmiaru. Jeśli kupisz za mały lub za duży rower, jazda będzie niewygodna i pewnie ostatecznie w ogóle nie będziesz miał ochoty jeździć.

Wskazówki dotyczące wyboru rozmiaru na podstawie wzrostu są bardzo pomocne, ale jeśli masz możliwość, to warto przeprowadzić jazdę próbną.

Po zakupie roweru możesz dopasować go do swoich potrzeb, aby zapewnić sobie jak największy komfort. Przede wszystkim dostosuj wysokość siodełka i kierownicy. Jeśli zdecydujesz się na odbiór roweru w naszej siedzibie, chętnie Ci w tym pomożemy.

I jazda!

Gdy rower jest już przygotowany, czas zacząć jeździć. Być może okaże się, że jazda na rowerze stanie się również Twoją pasją. Mamy nadzieję, że nasz poradnik „Rower dla początkujących” był dla Ciebie przydatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Navigation
Close

Mój koszyk

Viewed

Recently Viewed

Close

Super, że tu jesteś!

Hasło zostanie wysłane na Twój adres email

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Masz już soje konto?

Menu